Pílové plátky na kov, Bi-metal, 300mm, T24 / 10D, 10ks

300mm 10 kusov

Kód: 8812183
Cena bez DPH € 11,77 Cena s DPH € 14,13
3 - 5 dní
Zvoľte počet kusov: - +

Voľba pílového plátku: Rozstup zubov sa určuje počtom zubov na dĺžku 25,4mm (1 palec). Podľa tejto rozstupy hovoríme o hrubých, stredných a jemných pílových listoch. Všeobecne platí: mäkké materiály a veľké priemery sa režú hrubými pílovými listami, tvrdé materiály a malé plné a duté prierezy sa režú jemnými pílovými listami. Hrubé pílové listy (14-16 zubov): Použitie pre mäkké materiály, napr. Hliník, zliatiny ľahkých kovov, plasty, lisované materiály a tiež pre väčšie rezné dĺžky a priemery. Stredná pílové listy (18-24 zubov): Použitie pre stredne tvrdé matterial, napr. Oceľ, meď, mosadz a pre profily s tenšími hrúbkami stien a kratšími reznými dĺžkami. Jemné pílové listy (28-32 zubov): Použitie pre veľmi tvrdé materiály, napr. Pre rezanie nástrojových ocelí a pre tenké drôty, plechy, tenkostenné rúrky a profily. Správne rezanie kovu: Rezanie sa vykonáva v smere dopredu, preto i zuby by mali smerovať dopredu. Obrobok by mal byť upnutý do zveráka pevne a čo najbližšie k čeľustiam zveráku. Obrobky, ktoré po upnutie pruží, sa zle režú a spôsobujú nepresný rez. Pri narezávanie prednej alebo zadnej hrany obrobku má byť pílový list sklonený pod malým uhlom. Oceľ a ostatné tvrdé materiály alebo tenkostenné obrobky je dobré rezať s menšou reznou rýchlosťou (asi 30 rezov na minútu). Príliš rýchle rezanie spôsobuje skoršie otupenie zubov, mäkké materiály môžu byť rezané rýchlejšie. Ploché obrobky je vhodné upnúť a rezať naplocho kvôli lepšiemu vedeniu pílového listu. Ak je obrobok upnutý na výšku, môžu sa vylomiť pílové zuby a hrozí nepresný rez. Nestačí Ak pri rezaní výška pílového rámu, je dobré pílový list otočiť o 90o. Plechy je potreba upínať medzi dva uholníkové profily a rezať pozdĺž ich hrany pílovým listom s jemnou rozstupom 28-32 zubov na 25,4mm. Tenkostenné rúrky nie je dobré rezať v jednom smere priečne, pretože zuby sa môžu zachytiť za stenu rúrky a môžu sa rýchlo vylomiť. Rúrky je vhodné rezať iba k vnútornej stene, potom je pootočiť a rezať v rovnakej škáre. Opakujeme do prerezanie celej rúrky. Hrubostenné rúrky možno rezať pílovým listom s jemnou rozstupom 28-32 zubov na 25,4mm bez otáčania. Pred dořezáním je dobré spomaliť a znížiť tlak na pílový list, zabráni sa tak hroziacemu vylomenie zubov a nebezpečenstvo úrazu.

 

hlavné prednosti

  • dĺžka 300mm umožňuje upnutie do všetkých klasických píl na kov
  • zuby z rýchloreznej HSS ocele pre dlhú životnosť
  • chrbát z kvalitnej nástrojovej ocele
  • optimálna veľkosť zubov (24 zubov na 25mm) pre rezanie väčšiny kovov, kovových zliatin a tvrdých plastov

 

technické parametre

  • tech. údaje 300mm, T24 / 10D
  • popis 10ks
  • materiál Bi-Metal

Extol

Extol Premium, Craft a Industrial představuje nářadí určené pro každodenní profesionální nasazení v průmyslové sféře, pro řemeslníky i domácí kutily. Tyto stroje a nářadí prochází přísnými zátěžovými testy a jejich robustní konstrukce zaručuje dlouhou trvanlivost. 


Extol používá prvotřídní materiál, kalené oceli, což zvyšuje odolnost všech dílů a zlepšuje jejich funkčnost. Stroje jsou konstruovány tak, aby s rezervou vydržely tvrdé zacházení a dlouhodobé každodenní nasazení. 


Extol vyrábí například hlavy vrtačky, děrovačky, svinovací metry, samonivelační lasery, brusky, svěrky, utahováky, kladiva, kartáče, pilky, klíče, šroubováky, čerpadla a spousty dalších strojů a nástrojů.


Nářadí Extol Industrial představuje nářadí určené pro každodenní profesionální nasazení v průmyslové sféře. Tyto stroje procházejí přísnými zátěžovými testy a jejich robustní konstrukce a prvotřídní komponenty z nich dělají odolné a spolehlivé partnery v náročných podmínkách.


Nářadí Extol Premium na rozdíl od hobby nářadí, jehož jediným parametrem je často cena, klade důraz na kvalitu použitých materiálů a technologií, zpracování, design, parametry a ergonomii.


Nářadí Extol Craft znamená výbornou volbu pro domácí kutily, kteří si chtějí své hobby užít. 

Copyright (c) 2014 Náradie pro dielňu a zahradu www.rr-naradie.sk / Tvorba eshopu: Web Revolution Web Revolution s.r.o.
loading
x