INFRASAUNA Standard 2002 CERAMIC

Počet osôb: 2

Kód: 642002B
Cena bez DPH € 0 Cena s DPH € 0

Produkt nie je určený na predaj

Ojaké žiarenie sa teda jedná a čo to vlastne je to infračervené žiarenie? Infrasauny sú úplne bezpečné zariadenia, ktorých žiarenie nemá nič spoločné SUV žiarením ani so žiarením nukleárnym. Infračervené (inak tiež nazývané tepelné) záření- je žiarenie ovlnové dĺžke väčšie, než je vlnová dĺžka viditeľného svetla. Infračervené lúče teda nevidíme, ale vnímame ich ako teplo. Ide opodobný princíp, ako keď Slnko ohrieva Zem. Toto "žiariace teplo", zahrieva telesá priamo, bez toho aby dochádzalo kzahřívání okolitého vzduchu "Saunovanie" vinfračervené kabíne je založené na princípe emisie infračerveného žiarenia špeciálnymi karbónovými a keramickými žiaričmi, ktoré si nechal patentovať dr. Tadaschi Ishikawa vJaponsku už vroku 1965.Toto infračervené žiarenie prehreje telo hlboko do svalového tkaniva a kintenzivnímu poteniu tak dochádza už pri teplote okolo 50 ° C uprostred, ktoré nezaťažuje organizmus. Po celú dobu pobytu vkabině dýchate vzduch oteplotě 20 až 55 ° C, pretože 80-90% vyžarovaného tepla vstrebe vaše telo a len zvyšok sa rozptýli do priestoru kabíny. To je zásadný rozdiel medzi klasickou saunou a infrasaunou. Infrasauna je integrované, multifunkčné a luxusné zariadenia na liečbu irelaxaci, ktorá spoločne so saunou zahŕňa v sebe tiež výhody slnečnej kúpele. Infračervený lúč je jej hlavným zdrojom energie. Vlnová dĺžka infračerveného lúča je 5,6- 15μm a je telom najlepšie absorbovaná. Infračervený lúč môže preniknúť 40mm hlboko do ľudskej kože, tým dochádza kresonanci bunkových tkanív v tele, zrýchlenie krvného obehu a odstránenie nečistôt z tela. Preto má sauna veľmi dobrý vplyv na zdravie. Infrasauny scarbonovým ohrievačom vyžarujú infračervený lúč vširším spektre ako infrasauny skeramickým ohrievačom. Infrasauny sú vhodné pre osoby, ktoré sa liečia skrevním tlakom, alebo ťažko znášajú vysokú teplotu vklasické saune.
Výhody infrasáun HealthLand Vyháňa z tela jedovaté látky- detoxikácie. Toxíny, rovnako ako sodík, alkohol, nikotín, karcinogénne ťažké kovy a ortuť sa postupne hromadí vlidském tele. Infračervené teplo stimuluje potné žľazy, aby prečisťoval a detoxikovali pokožku. Redukuje stres- Infračervené teplo uvoľňuje svaly a uvoľňuje telo napr. Pred masážou. Veľa masérov používa infračervené teplo květšímu a hlbšiemu zážitku zmasáže. Prospieva Vašej kůži- Infračervené teplo zlepšuje obeh, vylučuje nečistotu a chemikálie aodstraňuje odumreté kožné bunky. To všetko spevňuje Vašu pokožku a zmierňuje vytváranie vrások. Znižuje váhu- súčasťou termoregulačného procesu ľudského tela je potenie dôsledku zvýšenie srdcovej frekvencie a zrýchlenie metabolizmu. Telo potom začne vylučovať nadbytočnú vlhkosť, soli a podkožného tuky. Tuky sa vylučujú z tela pri teplote 42 ° C, keď sa telo potí a vylučujú sa znej škodlivé látky. Vhodný doplnok pre redukciu váhy. Za 30min. spáli až 600cal. Úľava od bolestivosť infračervené teplo uľavuje od bolesti tým, že sa v tele rozširujú krvné cievy a zrýchľuje obeh, ktorým potom prúdi viac kyslíka, rýchlejšie sa dostáva kporaněným miestam a urýchľuje hojenie rán a poranení. Mnoho ľudí používa infračervené svetlo pre liečbu artrózy, svalového spazmu a reumatizmu. Rovnaké výsledky, ako pri cvičení- pri 20- 30 minútovom pobyte vinfrasauně srdce vydá ten rovnaký výkon ako pri behu na 9km. Infrasauny sú vhodné pre tých, ktorí nemajú čas na cvičenie alebo nemôžu cvičiť kvôli rôznym zraneniam. Zlepšuje imunitný systém- pri horúčke stúpa telesná teplota a telo sa tak bráni vírusom. Pri používaní infrasauny sa telo lepšie bráni vďaka vyvolanie "umelé horúčky". Najnovšie štúdie dokázali, že prechladnutie a chrípkové ochorenia sú najlepšie vyliečená práve použitím infračerveného tepla v ich začiatkoch. Pasívne kardiovaskulárny tréning

 • hlbokým preniknutím infračervených lúčov pod pokožku dochádza nielen kprohřátí kože, ale tiež svalových tkanív a vnútorných orgánov. Telo na túto stimuláciu reaguje zvýšením srdečného objemu a rytmu a táto prínosná srdcová záťaž vedie ktréninku a zlepšenie kondície kardiovaskulárneho systému.

Posilnenie krvného obehu Pri hĺbkovom prehrievaní telo začne vylučovať pot, aby sa ochladilo. Tým sa zvýši činnosť srdca a zrýchli cirkulácia krvi, čo prispieva posilníme a stabilizáciu krvného obehu. . Prevádzkové náklady sú uinfrasauny neporovnateľne nižšie ako uklasické sauny. Náklady na energiu sa pohybujú na každý váš pobyt vsauně okolo 8Kč. Pred spustením infrasauny
Čas predhriatie na prevádzkovú teplotu je závislý na veľkosti kabíny a pohybuje sa v rozmedzí 5až 10minút. Pri spustení kabíny a nastavenie teploty a dĺžky PREHRIEVACÍ teploty máte práve tak čas na vlažnú sprchu, ktorá zvýši efekt potenie, ktorá je oproti klasickej saune dvakrát až trikrát intenzívnejšie. Dôležitý je pri saunovaní ipitný režim, dostatok tekutín totiž významne ovplyvňuje intenzitu potenia. Dĺžka pobytu vsauně je individuálna a pohybuje sa vrozpětí 25až 40minút pri teplote 65 ° C. Za túto dobu vaše telo spáli približne 700kalorií absolútne bez záťaže. Začínajte kratšími intervalmi, ktoré môžete postupne predlžovať. Po uplynutí nastaveného času sa vykurovací systém automaticky odpojí.

technické parametre

 • Počet osôb: 2
 • Výkon: 1800W
 • Počet ohrievačov: 6
 • Osvetlenie: Vnútorné LED osvetlenie
 • Rampa: LED osvetlenie
 • Rádio: CD / AM / FM stereo radio
 • Ionizátor: ÁNO
 • Digitálny ovládací panel: ÁNO vnitří a vonkajšie
 • Vykurovacie telesá: Karbónová
 • Šírka vonkajšia: 1200mm
 • Výška vonkajšia: 1900mm
 • Dĺžka vonkajšie: 1150mm
 • Hmotnosť: 128kg
 • Záruka: 2roky
Copyright (c) 2014 Náradie pro dielňu a zahradu www.rr-naradie.sk / Tvorba eshopu: Web Revolution Web Revolution s.r.o.
loading
x